صفحۀ اصلی » درباره من

اینجانب سید مهدی علیزاده موسوی، در شهر قم در خانواده‌ای روحانی به دنیا آمدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در قم گذراندم و پس از سیکل در سال ۱۳۶۲ به حوزه علمیه قم وارد شدم و در مدرسه مبارکه رضویه مقدمات را گذراندم.
همزمان با تحصیل در حوزه علمیه دروس دبیرستان و سپس دانشگاه را در مقطع لیسانس (زبان انگلیسی) فوق لیسانس (علوم سیاسی با گرایش مسایل ایران) و دکتری (علوم سیاسی با گرایش اندیشه سیاسی) طی کردم. پس از اتمام دروس سطح از سال ۱۳۷۰یک دوره کامل درس خارج اصول فقه آیهالله العظمی وحید خراسانی را درک کردم و در دروس خارج فقه، از محضر اساتیدی چون آیات شیخ جواد تبریزی (ره)، صالحی مازندرانی (ره) و وحید خراسانی، بهره بردم.
در کنار دروس فقه و اصول به صورت تخصصی به کلام تطبیقی پرداختم و در حوزه کلام و عقاید مذاهب اسلامی فعالیت کردم که سطح سه اینجانب با عنوان گرایشات کلامی مکتب دیوبند و سطح چهار اینجانب با عنوان اندیشه کلامی سیاسی ابوالاعلی مودودی در همین راستاست.
هم اکنون نیز به صورت تخصصی در عرصه کلام تطبیقی با تأکید بر نقد عقاید وهابیت و جریان های معاصر آن فعالیت دارم و در ضمن در حوزه نقد عرفانهای کاذب – شاخه هندی – به مشاهدات عینی در منطقه شبه قاره به فعالیت مشغولم. در حوزه علوم سیاسی نیز به صورت تخصصی در مسایل جهان اسلام، از قبیل، اسلام هراسی، بنیادگرایی، اسلام سیاسی، ریشه های همگرایی و واگرایی و … با مطبوعات و رسانه ها همکاری دارم.

کتاب‌ها:
از اوج تا فرود (نگاهی به جامعه اسلامی در عصر اموی)
افغانستان ریشه یابی و بازیابی تحولات معاصر
بیداری اسلامی
سلفی گری و وهابیت: تبار شناسی ج۱
شیفتگان مکتب اهل بیت
موسم بیداری

۷ دیدگاه

 1. محمدهادی مودت گفت:

  سلام علیکم. از حضرتعالی متشکرم. (بصیرت جوی ناجا)

 2. جاوید گفت:

  با عرض سلام و دعای خیر. موضوع پایان نامه ارشد بنده ” مواجهه علمای مالکی مذهب مغرب با وهابیت(با تکیه بر آرای علمای تونس، مراکش، مراکش) میباشدخیلی از کتبی که علمای مالکی این مناطق در رد وهابت نوشته اند را نتوانستم پیدا کنم و از فعالیتهایی که امروزه این دو گروه علیه هم دارند اطلاعات خاصی ندارم( مثلا از کنفانسها، همایش، مناظره و…) میتوانم از شما خواهش کنم بنده را راهنمایی بفرمایید. یاعلی

 3. احمد نیسی گفت:

  باسلام
  با عرض خسته نباشید و با آرزوی قبولی طاعات و عبادت حضرتعالی در پیشگاه حضرت حق ، آقا سید الحمدلله خدا به بنده این توفیق را داده که کتابهای حضرتعالی را مطالعه و تلخیص بکنم ، و در حال حاضر هم کتاب دیوبندی شما را تلخیص و به صورت یک کتاب پالتوی امده کردم فقط مانده تائید مطالب توسط حضرتعالی ، لطفا راه رساندن این مطالب و کتاب به دست مبارکتان را بیان بفرمائید.
  با تشکر
  احمد نیسی اهواز

  • سید احمد حسینی گفت:

   باسلام ودعای خیر
   بدینوسیله برای آن سید جلیل القدر جناب موسوی توفیقات الهی روز افزون مسئلت مینمایم .

 4. سجاد گفت:

  سلام
  من موضوع پایان نامه ام در رابطه با ابن تیمیه و بنیادگرایی است چند تا از کتاب های شما از جمله تبارشناسی وهابیت خیلی می تونه بهم کمک کنه اما هرچه گشتم نه تونستم کتاب ها رو پیدا کنم و نه تو نستم با شما تماس بگیرم می خواستم اگر ممکنه کمکم کنید در این رابطه
  باتشکر

  • Admin گفت:

   باسلام
   ضمن تشکر از تماس شما، کتاب تبارشناسی توسط دفتر تبلیغات اسلامی به چاپ رسیده است و در بوستان کتاب قابل تهیه است. همچنین مباحث شما بیشتر در چلد دوم کتاب با عنوان مبانی اعتقادی بیان شده است.

یک دیدگاه بگزارید


 • کتاب ها

  <width= width= width= width= width= width= width= width= width= width=