صفحۀ اصلی » Slider » همایش و نمایشگاه طلایه داران وهابیت

به گزارش ایرنا، دبیر علمی همایش طلایه داران وهابیت، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه وهابیت تمامی قدرت و ظرفیت های خود را برای مقابله با اندیشه معتدل اسلامی به کار گرفته است، اظهار داشت: هنگامی که به فضای مجازی و همچنین حوزه های مکتوب، پژوهش و تبلیغ نگاه می کنیم به نوعی همگرایی و همیاری گروه های مختلف سلفی و وهابی در این حوزه ها به چشم می خورد و ردپای این اندیشه انحرافی نیز کاملا در گوشه و کنار جهان اسلام قابل مشاهده هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی علیزاده موسوی با بیان اینکه روزی نیست که خون مسلمانی به خاطر اندیشه های تکفیری به زمین نریزد، افزود: امروز در آسیا، آفریقا و همچنین در مناطق مختلف جهان شاهد کشتار انسان ها با انفجار و عملیات های انتحاری بواسطه گسترش اندیشه های وهابیت هستیم.
وی خاطرنشان کرد: هنگامی که وهابیت فعالیت های خود را به صورت متمرکز و همگرا انجام می دهد، همه مسلمانان نیز باید تمامی ظرفیت های خود را به صورت هماهنگ در برابر این فرقه به کار بگیرند و از جزیره ای کار کردن پرهیز کنند.
علیزاده موسوی با بیان اینکه متخصصان حوزه نقد وهابیت اعم از حقیقی و حقوقی به خاطر مجزا کار کردن، از فعالیت های یکدیگر نیز مطلع نیستند، گفت: اگر ما می خواهیم به موفقیتی در حوزه نقد وهابیت دست پیدا کنیم، باید تمام امکانات خود را متمرکز کرده و در حقیقت یک نقشه راه مشترکی را برای مقابله با وهابیت ترسیم کنیم.
دبیر علمی همایش طلایه داران نقد وهابیت تصریح کرد: در همین راستا معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصمیم گرفت، تا با احصای تمام فعالیت های انجام شده در حوزه نقد وهابیت، همه موسسه ها و همچنین شخصیت های حقیقی فعال در این زمینه را شناسایی و در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار دهد.
وی آسیب شناسی در حوزه های مختلف پژوهش، آموزش و تبلیغ در موضوع نقد وهابیت را از جمله هدف های برگزاری نمایشگاه همایش طلایه داران نقد وهابیت عنوان کرد و افزود: ارائه راهکارها و راهبردهای موثر برای مقابله با وهابیت نیز از جمله دیگر هدف های برگزاری این همایش محسوب می شود.
علیزاده موسوی با اشاره به اعلام آمادگی حدود ۳۰ موسسه برای شرکت در این نمایشگاه، تصریح کرد: این نمایشگاه از ۲۷ دی ماه سال جاری تا اول بهمن ماه، صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در مرکز همایش های دفتر تبلیغات اسلامی دایر خواهد بود و موسسات شرکت کننده تمام کتاب ها و آثار خود اعم از رسانه ای، فیزیکال و دیجیتال را در آن به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه در این نمایشگاه امکان خرید آثار برای بازدیدکنندگان فراهم است، تصریح کرد: در روز ۲۹ دی ماه نیز سه کمیسیون تخصصی با موضوع های تبلیغ، آموزش و پژوهش برگزار می شود و متخصصان امر، مسائل مختلفی همچون خلاها، آسیب ها و همچنین راهبردها و راهکارهای موجود در حوزه نقد وهابیت را مورد بررسی قرار می دهند.
وی با بیان اینکه در روز پایانی نمایشگاه نیز همایشی تحت عنوان طلایه داران نقد وهابیت ترتیب می یابد افزود: در این همایش صرفا متخصصان این حوزه حضور می یابند و امکان پوشش خبری در آن وجود ندارد، اما حضور خبرنگاران برای پوشش خبری نمایشگاه و نشست های تخصصی بلامانع است.


 

 

یک دیدگاه بگزارید


  • کتاب ها

    <width= width= width= width= width= width= width= width= width= width=